دیوان عدالت اداری توسط انقلاب به عنوان جریان ناظر قضایی بر امور به جامعه هدیه شده است

رییس کمیسیون تخصصی شهرداری تهران در نشست مشترک قضات دیوان عدالت اداری، نمایندگان قوه قضاییه و مدیران حقوقی شهرداریهای کلانشهرهای کشور در رشت ریشه همه اتفاقات فرخنده را مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه خزر حجت الاسلام سید حسن شجاعی کیاسری در این نشست خدمتگزاری به مردم را شان بالا عنوان کرد و اظهار داشت: اگر خدمت رسانی به مردم نبود نه پیغمبری مبعوث و نه حکومتی تشکیل می شد اما در این راستا راهکارهای مناسب جهت خدمت بلیغ تر به مردم نیاز است.

وی افزود: شهرداری به عنوان یکی از جایگاههای خدمت رسانی به مردم می تواند مشکلات را حل نموده و خدمت رسانی رساتر و با کیفیت بهتری ارائه دهد بدون اینکه خدشه ای به قانون اساسی وارد شود.

حجت الاسلام شجاعی کیاسری با اشاره به اینکه دیوان عدالت اداری یک واحد قضایی استثنایی و انقلابی است، گفت: دیوان عدالت اداری توسط انقلاب به عنوان جریان ناظر قضایی بر امور به جامعه هدیه شده است.

وی ادامه داد: قوانین وضع شده کشور باید به وسیله مجریان اجرا شود و در این امر دیوان عدالت اداری مسوول است تا هر جا و در هر مکانی قوانین منطبق نبوده و کمتر از قانون عمل شده آن را محکوم کند و همه باید در مقابل این دیوان مسوولیت پس داده و احترام به قانون را مورد توجه قرار دهیم.

رییس کمیسیون تخصصی شهرداری تهران با بیان اینکه دستگاه اجرایی کلان است، گفت: کم کاری در این دستگاه موجب ضعف و نقص و اتفاقات زیبا منجر به رضای عمومی و خداوند است و این اتفاقات زیبا رخ نمی دهد مگر اینکه همه دست به دست هم داده و با نشستها، تبادل نظر و همکاری، حرکتهای زیبا را شاهد باشیم.

همچنین محمدحسن عاقل منش نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه تشکیلات قضایی پس از انقلاب اسلامی شکل جامع به خود گرفته است، گفت: در عصر حاضر با گسترش شهرنشینی و همچنین وضعیت روز شهرها که مشکلات زیادی را به همراه داشته است و مدیریت شهری با چالشهای عدیده ای روبرو بوده، بیشترین شکایات مربوط به شهرداریهاست که با تشکیل دیوان عدالت اداری حقوق مردم محترم شمرده شده و مشکلات رفع می شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: برگزاری چنین نشست هایی می تواند بستری مناسب برای هم اندیشی و جستن راهکارهای مناسب برای معضلات شهری باشد.

مهندس فریدونی شهردار رشت نیز با بیان اینکه شهرداری در ایران سابقه بسیار قدیمی دارد گفت: اگر چه شهرداری وظایف بسیاری سنگینی بر دوش دارد اما قوانین، متناسب با وظایف نیست این در حالی است که قوانین اسلامی پس از ۱۴۰۰ سال پاسخگوی نیازهای بشری است.

مهندس فریدونی گفت: مسایل و پرونده های گذشته که به ما انتقال داده شده وقت بسیاری از ما می گیرد این در حالی است که در حال حاضر تطابق شهر رشت با دادگستری موجب ایجاد کمترین مشکل تا جایی که تنها ۲ پرونده بوده است.

وی با بیان این مطلب که به منظور وحدت رویه در مسایل حقوقی، شهرداریها به تشکیل کمیسیونهای حقوقی دست زده اند گفت: کمیته های حقوقی متشکل از مشاورین، کارشناسان حقوقی، مدیران هستند تا از تفسیر های چندگانه جلوگیری به عمل آورند.

فریدونی هدف از تشکیل کمیسیون لوایح را تهیه پیشنهادات نظام مند برای شورای اسلامی جهت اخذ جوابهای لازم و جلوگیری از موازی کاری با تشریک مساعی و هماهنگی و تمرکز کلیه امور مربوط به شورا و شهرداری دانست.

شهردار رشت در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم در این نشستها به نتایج مطلوبی دست پیدا کرده و خروجی مناسبی را به همراه داشته باشیم.

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس