جسارت، لطافت، مناعت طبع، اخلاق مداری، پیگیری امور مردمی و قاضی عادل از خصوصیات برجسته آیت الله شجاعی است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ساری، آیت الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان چهارشنبه شب در دومین سالگرد درگدشت نماینده ادوار مردم ساری در مجلس که در مسجد جامع ساری برگزار شد به جایگاه علما و روحانیت در حفظ و حراست از دین اشاره کرد و گفت: گسترش و جهانی شدن امروز اسلام ناب مرهون تلاش ها و از خودگذشتگی های علمای دین است.

وی با بیان این که علما و مراجع عظام تقلید همواره از مرزهای دینی و عقیدتی دفاع و پشتیبانی کردند، افزود: با توجه به همه تلاش های دشمنان اسلام، علمای دین هیچ گاه نگذاشتند دین دچار انحراف شود و همواره از جایگاه آنها دفاع کردند.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری علما و بزرگان دینی را وارثان انبیای الهی دانست و خاطرنشان کرد: مهم ترین دغدغه علما در طول تاریخ دغدغه دفاع و حراست از شریعت محمدی بوده و در این مسیر از خودگذشتگی های بسیاری انجام دادند.

آیت الله سلیمانی با بیان این که این دغدغه علما و روحانیت امروز نیز با جدیت بیشتری دنبال می شود، تصریح کرد: در عصر حاضر نیز امام خمینی(ره) با آغاز نهضتی عظیم دین را به صحنه زندگی جامعه آورد و موجب شدند امروز آرمان ها و ارزش های دینی در جامعه به خوبی نهادینه شود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: رفتار، روش، منش، مردم داری و ولایتمداری آیت الله شجاعی به گونه ای بود که از ایشان به‌ عنوان یک شخصیت ارزشمند و ملی ساخت که در شهرستان، استان و کشور مؤثر و مفید برای نظام مقدس اسلامی باشد.

وی تقوا، پرهیزکاری، زهد و ساده زیستی، ولایتمداری و ولایت پذیری، مردمداری و بی آلایش بودن را از ویژگی های این عالم بزرگوار معرفی کرد و تصریح کرد: ایشان هیچ وقت از مردم فاصله نگرفتند و همواره با مردم حشر و نشر داشتند و در خانه ایشان همیشه به روی مردم باز بود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان خطابه آتشین و سخنوری آیت الله شجاعی(ره) را از امتیازات دیگر این مرد الهی برشمرد و تصریح کرد: سطح معلومات و دانش حوزوی بالای ایشان از وی مفسر قرآن و نهج البلاغه ساخت که در این مسیر خستگی ناپذیر بود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: روحیه اخلاق مدارانه، دارای سعه صدر بودن، روحیه باز داشتن، پیگیر مشکلات مردم بودن و تلاش برای رفع مشکلات از ویژگی های دیگر این روحانی انقلابی بود.

آیت الله سلیمانی راه و روش زندگی شهدا و علما را، راه درست زندگی کردن دانست و یادآور شد: هر کس در مسیر علما و شهدا گام بردارد از برکات وجودی آنان در دنیا و آخرت برخوردار شده و از رستگاران خواهد بود.

نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که زندگی مرحوم شجاعی وقف دین و مکتب بود و هرگز لحظه‌ای از زندیگ با برکت ایشان برای دنیا نبوده است، گفت: توجه در زندگی این عالم دینی منشأ خیر و برکات و چراغ هدایت ما در دوره های مختلف زندگی است که نباید لحظه ای از آنان غفلت کرده و جدا شویم.

آیت الله سلیمانی ادامه داد: علمای دین با پیروی از اهل بیت(ع) و پاسداری از دین و مکتب اسلام، عمر خود را با تحمل مشقات فراوان برای زنده نگه داشتن و پویایی اسلام صرف کردند و اکنون همه ما باید ادامه دهنده راستین آنان باشیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با اشاره به نظم و عدل در جامعه دینی، اظهار داشت: انسان عادل دارای جایگاه ویژه و خاصی بوده و در آن دنیا نیز مورد حساب و کتاب جدی تری نسبت به سایر انسان‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به خصوصیات شخصیتی، علمی و حوزوی آیت الله شجاعی کیاسری، افزود: این عالم فرازنه توانست در طول عمر با برکت خود در دوران قبل از انقلاب به عنوان یار دیرین امام راحل و پس از آن در عرصه حوزه، دانشگاه، مجلس شورای اسلامی و قضاوت خدمات شایانی را به جامعه ارائه کند.

امام جمعه زاهدان با بیان این‌که جسارت، لطافت، مناعت طبع، اخلاق مداری، پیگیری امور مردمی و قاضی عادل از خصوصیات برجسته نماینده فقید مردم شهرستان‌های ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بوده است، تصریح کرد: با فوت این عالم نستوه که تا مرحله اجتهاد رسیده بود برای مردم مازندران و شمال کشور، سلمه ای عظیم بوده است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که مردم شخصیت عالمان دینی را در جامعه ارج و قرب می‌گذارند، افزود: باید از جایگاه علم، دین و روحانیت در کشور بیشتر قدرشناسی کرد.

آیت الله سلیمانی با بیان این‌که آیت الله شجاعی کیاسری در طول دوران نمایندگی مجلس و پس از در دستگاه قضا به عنوان مستشار قضایی توانست منشأ خدمات مؤثری برای مردم باشند، تصریح کرد: شناخت عالمان دین و با عمل در جامعه امری ضروری است که باید تقویت شود./۹۵۰/۲۰۲/ب۲

ممکن است بپسندید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس